08/07/2008 - IRON MAIDEN - TWICKENHAM

Je len pár koncertov, na ktoré človek spomína do konca života. Koncert Iron Maiden, ktorý sa uskutočnil 5. júla na rugbyovom štadióne v Londýnskom Twickenhame bude nepochybne patriť medzi jeden z nich.

Anglická povestná precíznosť nesklamala a organizácia koncertu bola, podľa môjho názoru, ukážková. Štadión v Twickenhame je umiestnený v juhozápadnom Londýne. Organizátori pre fanúšikov zabezpečili bezplatnú kyvadlovú dopravu z najbližších vlakových staníc. Vstup na samotný štadión bol absolútne bezproblémový a vďaka niekoľkým vstupným bránam rady v podstate neexistovali. Prvá predskupina večera, Harrisova dcérenka Lauren Harris so svojou kapelou, začala svoj koncert o 16:45, po jej 30-minútovom vystúpení nasledovala pol hodinka na úpravu pódia pre ďalšiu formáciu Within Temptation. Po vystúpení holanďanov a ďalšej úprave pódia sa pred skoro zaplnený štadión postavila kalifornská formácia Avenged Sevenfold, ktorí mali pre seba vyhradenú takmer celú hodinu. To už atmosféra na ploche vrela a niektorí nedočkavci, ktorí sa rozhodli, že najlepšie miesto, kde si odložiť fľašu s vodou je za bubeníkom, sa zapríčinili, že Avenged Sevenfold skončili o pár minút skôr.

Prestne o 20:15 sa z reproduktorov ozvala pieseň Doctor Doctor, čo pre nás všetkých znamenalo len jedno – začiatok dvojhodinovej bláznivej jazdy, ktorú zahájil krátky dokument o lietadle „Ed Force One“ na bočných obrazovkách, vedľa pódia. Následoval Churchillov prejav a konečne prvý kus večera – Aces High, po ktorom následovala 2 Minutes To Midnight. Brucemu očividne domáca pôda dodala ohromné množstvo energie, čo bolo vidieť v jeho celovečernom prejave. Presne také isté množstvo energie očakával aj od svojeho publika. Silnej odozvy sa dočkal od prvej minúty koncerta. Ďalšími kúskami večera boli Revelations, The Trooper, Wasted Years a The Number Of The Beast. Asi najviac očakávanou piesňou večera bola Rime Of The Ancient Mariner, ktorá bola predvedená úžastne a diváci to patrične ocenili. Nasledovala Powerslave, Heaven Can Wait s neodmysliteľnými fanúšikmi v pozadí – tentokrát ich bolo o niečo viac, ako obyčajne. Run To The Hills a Fear Of The Dark vyburcovala publikum k hlasitým chorálom. Vyvrcholením večera bola, samozrejme, Iron Maiden a obrovský, mumifikovaný Eddie.

Samozrejme, že po krátkej prestávke nemohli chýbať prídavky. Taký dav, ako sa zišiel v v Twickenhame, si určite zaslúžil viac, ako tri. Avšak horespomínaná anglická precíznosť a dochvíľnosť usporiadateľov nepopustila a odznili iba tri. Moonchild, The Clairvoyant a Hallowed Be Thy Name.

Celkový pocit z koncertu bol veľmi kladný, aj keď po zvukovej stránke mal dosť veľké nedostatky. Zvuk na tribúnach bol dosť skreslený veľmi sa odrážal od strechy štadióna. Vystúpenie kapely si zaslúži 10 bodov z desiatich.Zoznam piesní:
Aces High
2 Minutes To Midnight
Revelations
The Trooper
Wasted Years
The Number Of The Beast
Rime Of The Ancient Mariner
Powerslave
Heaven Can Wait
Run To The Hills
Fear Of The Dark
Iron Maiden

Prídavky:
Moonchild
The Clairvoyant
Hallowed Be Thy Name

Fotogaléria:

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport