Sólová tvorba Brucea Dickinsona.

BRUCE AKO HOSť VO VIDEOKLIPE WANNABE GANGSTAR SKUPINY WHEATUS

TYRANNY OF SOULS
- "Kill Devil Hill" nie je len názov skladby na albume "Tyranny Of Souls". Ak vám nie je známe, Kill Devil Hill je mesto v Severnej Kalifornii, kde údajne majú najvyššie pieskové duny v Amerike. Je to miesto, kde Wright Brothers uskutočnili svoj prvý let. Je tam postavený veľký pamätník a značky, kde vzlietli a kde pristáli.

- Klávesy na albume nahral chlapík zvaný "Maestro Mistheria", o ktorom Bruce tvrdí, že ho nikto nikdy nevidel. Skladby mu boli zaslané emailom a on k nim nahral klávesy.

CHEMICAL WEDDING
- Šepot ktorý počujete na začiatku skladby "Machine Men", to je Bruce čítajúci z telefónneho zoznamu.
- "The Chemical Wedding" je prvý album vydaný pod Bruceovým labelom Air Raid Siren.
- Roy a Adrian nahradili pri nahrávaní gitarové struny E basovými strunami D, aby dosiahli ťažší zvuk a pravdepodobne nepoužili žiadne efekty.
- Názov "The Chemical Wedding" bol v skutočnosti pracovný názov filmového scenára, ktorý Bruce písal v rokoch 1992/93. Pojednával o živote alchemistu a čierneho mága Alisteira Crowleyho.
- Bruce tiež už v tom čase napísal skladbu "Man Of Sorrows", ktorá mala byť použitá na soundtracku k filmu. Odkaz na Crowleyho nájdete priamo v texte. "Man Of Sorrows" nakoniec skončila až na albume "Accident Of Birth" (1997).
- Bruceov idol Arthur Brown na albume číta kúsky poézie medzi niektorými skladbami. Sú to výňatky z básne "The Book Of Thel" básnika Williama Blakea. Citát "By the pricking of my thumbs / Something wicked this way comes" z druhého refrénu Book Of Thel pochádza z diela Williama Shakespeara "Macbeth".

SKUNKWORKS
- Skladba "Solar Confinement" z albumu Skunkworks sa v skutočnosti nazývala "Astral parlour confinement" a "Headswitch" z toho istého albumu mala pracovný názov "Fastgarden", nakoľko to bola rýchla skladba v štýle Soundgarden. Údajne existovala aj skladba "Slowgarden", ktorá sa však nikdy nedokončila a nakoľko sa Skunkworks rozpadli, už sa asi nikdy nedokončí. Okrem toho stojí za zmienku, že skladba "Armchair Hero" (zo singla "Man On The Edge") sa pôvodne nazývala "Share it or lose it" a bola hrávaná na pár vystúpeniach na turné Balls To Picasso 1995.
- Úvodné a záverečné skladby (púšťané z pások), ktoré zneli na turné Skunkworks, boli použité z albumu Roberta Calverta "Captain Lockheed and the Starfighters". Úvodná skladba (intro) bola "Catch a falling starfighter" a záverečná (outro) "The Gremlin II", v ktorej mimochodom hosťuje Arthur Brown ako vokalista.
- Bruce a jeho kolegovia Alex Dickson (gitara), Chris Dale (basgitara) a Alessandro Elena (bicie) vstúpili do histórie ako prvá kapela, ktorá hrala živý koncert v Sarajeve od civilnej vojny, ktorá vypukla koncom roku 1991. Údajne kapelu pozvali do Bosny britské Jednotky Únie. Počas ich zastávky v Sarajeve sa dali viac dokopy ako kapela a celá tá vec inšpirovala Brucea k napísaniu skladby "Inertia". Videl plagát propagujúci Rádio ZID, ktorý znázorňuje ženu snažiacu sa potlačiť stenu svojou hlavou. Bruce dostal nápad na túto skladbu, pretože cítil, že to čo ten obrázok znázorňoval bola skutočne "Inertia" (zotrvačnosť).

BALLS TO PICASSO
- Album "Balls To Picasso" prešiel nielen množstvom zmien pri nahrávaní, ale aj množstvom zmien názvu. Istý čas sa mal nazývať "Laughing in the hiding bush" (podľa skladby, ktorá je na ňom) a dokonca bol aj nápad nazvať ho "A thousand points of light". Názov "Laughing in the hiding bush" vymyslel Bruceov syn Austin. Schovával sa na gauči pod poduškami a vtedy vyslovil tieto slová. Bruce si to poznamenal, pretože si myslel, že by sa to mohlo niekedy hodiť.
- Film "Planéta opíc" (originálny snímok z roku 1968, nie verzia Tima Burtona) inšpiroval Brucea a režiséra Howarda Greenhalla, aby našli miesto na ktorom sa bude natáčať videoklip ku skladbe "Tears of the dragon". Bruce chcel zachytiť ten istý feeling ako v "Planéta opíc", kde na konci vidíte Sochu Slobody vytŕčať zo zeme. Klip sa nakoniec točil na mieste zvanom "Durdle door" v meste Wales.

TATTOED MILLIONAIRE
- Na b-strane singla "All the young dudes" sa nachádza akustická skladba "Darkness be my friend" a veľa ľudí nevie, že v nej hrá na keyboardoch Don Airey, bývalý člen kapely Rainbow.
- Brucea inšpirovali k napísaniu skladby "Dive dive dive" postavy zo seriálu BBC "Captain Pugwash". Všetky mená použité v texte sú z tohto seriálu. Bruce sa tiež snažil použiť niekoľko viet povedaných v seriály ako úvod, ale nedostal povolenie a tak musel úvod skladby nahovoriť sám.
- Skladba Iron Maiden "Run silent, run deep" z albumu "No prayer for the dying" bola tiež inšpirovaná týmto seriálom a aj napriek tomu, že táto skladba bola vydaná o 6 mesiacov neskôr, bola prvou z tejto dvojice.
- Vo videoklipe "All the young dudes" je scéna, kedy Bruce vyskočí od stola v kaviarni a údajne pri tom omylom oblial basgitaristu Andyho Carra šálkou čaju.

Zobrazovaná strana 2 z 24

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport