Aukcia na eBay pre charitatívny fond Clivea Burra

Nadväzujúc na koncert, konaný v Septembri v Londýne, kde sa pre účely charitatívneho fondu na pomoc ľudom postihnutých sklerózou multiplex vyzbieralo vyše 120 tisíc libier (asi 672 tisic Sk), Iron Maiden v spolupráci s internetovým aukčným domom eBay pripravujú vydražiť pár špeciálne pripravených vecí. Okrem iného to bude aj gitara Fender Stratocaster, na ktorej hrával Dave Murray, programy z turné, tričká z koncertu v Hammersmith, všetko podpísané celou kapelou v rátane Clive Burra.

Fond bol založený v roku 2002 po tom, ako sa kapela dozvedela, že ich bývalý člen, bubeník Clive Burr, trpí chorobou Skleróza Multiplex. (SM je choroba, ktorá napáda nervový systém človeka. Môže vyvolať poruchu motoriky, koordinácie, slepotu, atď... Je jednou z najčastejších neurologických ochorení u ľudí vo veku 20 - 40 rokov). Kapela následne odohrala 3 vypredané koncerty v Brixtone (Londýn), z ktorých celý výťažok bol použitý na pomoc Cliveovi a iným pacientom, postihnutým SM s liečbou a starostlivosťou, a zlepšením životných podmienok. Fond zabezpečuje špeciálne prístroje, prepravu a nevyhnutné životné výdavky.

Aukcia začína 24. novembra o 20:00 a bude trvať 10 dní.

Špeciálna VIP akcia v Londýnskom hard Rock Cafe

29. novembra sa v Londýnskom Hard Rock Cafe uskutoční špeciálna akcia pri príležitosti vydania Hard Rock DVD, mapujúce históriu rarít, ktoré môžete v sieti tejto spolčcnosti vidieť po celom svete.

Súčastou tejto oslavy bude aj rozšírenie zbierky Hard Rock Cafe, ktorú tentokrát obohatí Clive Burr svojou zostavou bicích. Za účasti médii a osobností rock and rollu bude Cliveovi odovzdaný šek pre jeho charitatívny fond Clive Burr MS Fund.

Organizáciu tejto udalosti zabezpečil Sam Hill, ktorý je tiež známy ako organizátor Maiden Dní (Maiden Days) v klube The Ruskin Arms, kde sa konala zbierka na Clivov fond.

Novozreštaurované priestory Londýnskeho Hard Rock Cafe sa môžu pýšiť množstvom pokladov, kde nájdete aj slávnu V Gibson Jimiho Hendrixa, či rukopisy piesní "Imagine" a "Instant Karma" od Johna Lennona.

www.cliveaid.com

www.hardrock.com

Zobrazovaná strana 3 z 9

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport