Príbeh Eddie dlho pred tým, ako sa objavil prvý Eddie na obaloch Iron Maiden, Steve a jeho kolegovia už experimentovali s rôznymi výstupmi na javisku. Po tom, čo Dennis Wilcock (skorší spevák Iron Maiden) opustil kapelu, Dave Beasly prevzal usporiadanie scény. Skoro získal prezývku Dave Lights vďaka jeho improvizačným schopnostiam. Tvoril skvelé výstupy na javisku, kde používal jednoduché prvky ako strelný prach, kvetináče, časti vysávačov a rôzne svetelné efekty. Onedlho prišiel s maskou, ktorú získal na výtvarnej akadémii. Používal fúkar do akvária, aby mohol behom piesne Iron Maiden pumpovať tekutinu zafarbenú načerveno cez tvár tej masky (prvý predstupeň Eddieho).

Akurát toho času koloval blbý vtip, ktorý znie asi takto: Žena porodila iba hlavu, lekár jej povedal, že sa nemusí trápiť, pretože do jedného až piatich rokov nájde pre túto hlavu vhodné telo (hlavička dostala meno Eddie - Edward). Takže za päť rokov vstúpil otec do Eddieho izby v deň jeho piatich narodenín a povedal mu: "Dnes máš narodeniny a my pre teba máme chlapče prekvapenie." Eddie odpovedal: "Nie, len nie ďalší klobúk."

Tak sa vlastne narodil prvý skutočný Eddie - Deveova hlava dostala meno. Všetko čo bolo predtým nazývané Eddiem, bola len tá hlava na pódiu až do tej doby, čo skupina stretla Dereka Riggsa (prostredníctvom ich manažéra Roda Smallwooda). Derek Riggs navrhol tak dlho očakávané telo pre Eddieho. Skupina sa rozhodla udržovať Eddieho vzhľad v tajnosti, dokiaľ nevyšiel prvý album. Preto Eddie, ktorý sa objavuje na obaloch singlu Running Free, stojí v pozadí. Prvý album skutočne vykresľuje ksicht Eddieho. Podľa názoru Andersa Danielssona je to nejaký podivný Eddie a Derek skoro zmenil jeho tvár a Eddie dostal prachuť zla. Netrvalo to dlho čo sa Eddie objavil v britských novinách a spôsobil prvú kontraverziu. Vďaka obalu singlu Sanctuary , kde Eddie ubodal k smrti Margaret Thatcherovú, pretože strhla plagát Maidenov zo steny. V neskoršej distribúcii musel byť obal Sanctuary cenzurovaný, preto bol prikreslený čierny pás cez zdesené oči Thatcherovej, ale napriek tomu sa tento cenzuračný pás objavil iba na singloch v britskej distribúcii. Single do Európy boli v plnej kráse - necenzurované. Odplata Thatcherovej bola aj tak dostatočne rýchla - obal Women in Uniform zobrazuje Thatcherovú, ako čaká s guľometom v rukách za stenou na Eddieho. Tento obal spôsobil ďalší, ale už menší rozruch. Veľké množstvo feministiek obvinila Maidenov zo sexizmu, pretože Eddie tu kráča so zdravotnou sestrou a školopovinnou dievčinou. Nikto však nebral tento protest veľmi vážne.

Posledný väčší rozruch spôsobil Eddie, keď zo srandy odhryzol hlavu Ozzyemu Osbornovi po tom, čo Ozzy raz odhryzol na javisku hlavu netopierovi. Priaznivci Ozzyeho Osbourna toto nepovažovali za vtip, takže Maideni museli túto kresbu stiahnuť.

V priebehu ďalších rokov sa Eddie veľmi zmenil. Podoby Eddieho na javisku dorástli do výšky niekoľko metrov a rovnako sa tak zmenil aj samotný Eddie. Obzvlášť v dobe, keď vyšiel album Somewhere In Time sa Eddie začal ťažko meniť - vypadal viac-menej ako terminátor. Tieto premeny boli dovŕšené o dva roky neskôr, keď vyšiel album Seventh Son Of A Seventh Son , kde zostala iba horná časť Eddieho tela.

Od tejto doby sa kresby začali zhoršovať. Obal albumu No Prayer For The Dying vyobrazuje opäť celého Eddieho. Eddie už nebol nakreslený tak krásne ako to vedel Derek. Jedinou skutočne dobrou Riggsovou kresbou od roku 1990 bola kresba na singli Bring Your Daughter ... To The Slaughter. Vyzerá to, akoby Maideni boli sklamanejší a sklamanejší tými kresbami Eddieho. Preto obal albumu Fear Of The Dark bol nakreslený iným umelcom, Melvynom Grantom. Kresbičky od Dereka boli v porovnaní s týmito skôr škaredé.

V celku sa nič moc nezmenilo keď vyšiel The X Factor. Všetky kresby Eddieho z tej doby (od Hugha Symea) sú tvorené pomocou počítača. Podľa názoru Andersa Danielssona toto už nie je vôbec Eddie a Danielsson ďalej tvrdí, že asi hovorí za väčšinu fanúšikov Maidenov, keď hovorí, že túži po tých skvelých kresbách, ktoré Derek vytvoril v priebehu osemdesiatich rokov.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2015